Anti Oxidant Ingredienser

  • Diosmetin

    Kontakta nu

    Diosmetin

    Produktnamn: Diosmetin
    Synonym: 3 ', 5,7-TRIHYDROXY-4'METHOXYFLAVONE
    CAS-nr .: 520-34-3
    Specifikationer: 98%
    Botanisk källa: Citrus limon (L.) Burm
    Del används: Fruktskal
    Molekylformel: C16H12O6
    Molekylvikt: 300,26
    Varunamn: LS-Herb
    Mer

  • sanguinarin

    Kontakta nu

    sanguinarin

    Prodcut Namn: Sanguinarine
    Specifikation: 1% -60%
    Utseende: Brunt gult pulver
    Maskstorlek: 80 Mesh
    CAS-nummer: 2447-54-3
    Begagnad del: Macleaya Cordata Leaf
    Mer

  • Pyrroloquinolin Quinone

    Kontakta nu

    Pyrroloquinolin Quinone

    Produktnamn: Pyrroloquinolin Quinone
    CAS-nummer: 72909-34-3
    Kemisk formel: C14H6N2O8
    Specifikation: 99%
    Utseende: Rött pulver
    Maskstorlek: 80 Mesh
    Betyg: Medicinsk betyg
    Testmetod: HPLC
    Mer

  • oxiracetam

    Kontakta nu

    oxiracetam

    Produktnamn: Oxiracetam
    Färg: Vitt pulver
    CAS NR: 62613-82-5
    Maskstorlek: 80 Mesh
    Betyg: Medicinsk
    Renhet: 99% HPLC
    Mer

  • citrullin

    Kontakta nu

    citrullin

    Produktnamn: Citrulline
    CAS-nr .: 372-75-8 (L-citrullin)
    CAS-nr .: 54940-97-5 (L-citrullinmalat 2: 1)
    EINECS nr: 206-759-6
    Kemisk formel: C6H13N3O3
    Mer

  • apigenin

    Kontakta nu

    apigenin

    Prodcut namn: Apigenin
    Specifikation: 1% -98% 10: 1
    Växtekälla: Botaniska växter
    CAS-nr .: 446-72-0
    Molekylformel: C15H10O5
    Molekylvikt: 270,24
    Standard: Kinas apotek
    Varunamn: LS-Herb
    Testmetod: HPLC / UV
    Mer

  • zeaxanthin

    Kontakta nu

    zeaxanthin

    Produktnamn: Zeaxanthin
    Utseende: Orange pulver
    CAS: 144-68-3
    Ansökan: Medicinsk klass
    Hållbarhet: 2 år
    Testmetod: HPLC
    Mer

  • Phyllanthus Emblica Extract

    Kontakta nu

    Phyllanthus Emblica Extract

    Produktnamn: Phyllanthus Emblica Extract
    Annan Namn: Indian Gooseberry Extract
    Indiskt Amla Träxtrakt
    Latinska namnet: Phyllanthus emblica L.
    Aktiv beståndsdel: Polyfenol, Gallinsyra, ellaginsyra etc.
    Specifikation: 4: 1 10: 1 20: 1 Polyfenol 40%
    Testmetod: UV
    Mer

  • Tomatolja Lycopen

    Kontakta nu

    Tomatolja Lycopen

    Prodcut Name: Tomat Extract Lycopen
    Latinska namnet: Lycopersicon esculentum
    Innehåll: Lycopen
    Specifikation: 5%, 6%, 10%, 20%, 40% 98%
    Utseende: Rött pulver
    Maskstorlek: 80 Mesh
    Begagnad del: frukt
    Varunamn: LS-Herb
    Testmetod: HPLC
    Mer

  • Porcini Extract, Boletus Edulis Extract

    Kontakta nu

    Porcini Extract, Boletus Edulis Extract

    Prodcut Name: Porcini Extract, Boletus Edulis Extract
    Specifikation: polysackarid 10% ~ 50%
    Utseende: Gulbrun Pulver Maskstorlek: 70-80 Mesh
    Betyg: Sjukvårdsprodukter
    Testmetod: UV
    Mer

  • Chitosan Oligosackarid

    Kontakta nu

    Chitosan Oligosackarid

    Produktnamn: Chitosan Oligosackarid
    Molekylvikt (Da): 1000-5000
    Molekylformel: (C6H11NO4) n (n = 2 ~ 10)
    Betyg: Medicin / Mat / Kosmetisk / Jordbruk / Foderkvalitet
    Utseende: Ljusgult pulver
    Olösligt ämne: ≤ 1%
    Mer

  • Eyebright Extract

    Kontakta nu

    Eyebright Extract

    Produktnamn: Eyebright Extract
    Latin Namel Euphrasia Regelii Wettst
    Del används: Hela örtan
    Extraktmetod: Kornalkohol / Vatten
    Aktiva ingredienser: Flavonoider
    Detektion Mothed: TLC
    Specifikation: 5: 1 10: 1
    Mer

Hem Föregående sida 123 Nästa sida Sista sidan 1/3
Om du letar efter högrenhet och bästsäljande anti oxidant ingredienser eller vill du importera högkvalitativa och utmärkt pris anti oxidant ingredienser, är Xi'an Le Sen Bio-Technology Co., Ltd alltid till din tjänst.